HABERLER

Türkiye Sunucu Sanallaştırma Pazarının Yeni Lideri Hyper-V
3 Aralık 2012


 

 

Merhaba;

 

Tüm dünyada sanallaştırma pazar paylarını ölçen IDC, 2012 yılının Q2 sanallaştırma pazar paylarını geçen hafta içinde açıkladı. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 11 ülkede Hyper-V; en yakın rakibini geçerek x86 sunucu sanallaştırma pazarında liderliği elde etti.

 

Türkiye’de x86 sunucu sanallaştırma pazarının lideri artık Hyper-V..

 

Windows Server 2012 Hyper-V ve System Center 2012 ile Microsoft teknik olarak üstün bir ürün sunarken, aynı zamanda  lisanslama avantajını koruyor ve  bu da sanallaştırma alanında sektörde önemli bir değişime yol açıyor.

 

IDC’nin açıkladığı IDC 2012Q2 Virtualization Tracker raporuna gore (x86+EPIC) Virtualization Host sonuçlarında Hyper-V%41.9 pazar payına yükseldi ve en yakın rakibini %3.2 pazar payı ile geçerek Türkiye’de Pazar Liderliğine ulaştı.Türkiye, dünyada Hyper-V’nin liderliğe yükseldiği 11 ülkeden biri.

 

 

*IDC's Worldwide Quarterly Server Virtualization Tracker 2012 Q2- Turkey

 

Pazara sürülen yeni sunuculardaki sanallaştırma oranlarına bakıldığında ise Hyper-V %44.7 pazar payı ile yine lider ve burada en yakın rakibi ile arasındaki fark %10.6’nın üzerinde. Bu da her geçen ay Hyper-V’nin Pazar liderliğinin artarak devam edeceğini gösteriyor.

Sizlerde Windows Server 2012 ve Hyper-V ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız, aşağıdaki kaynakların çok faydalı olacağına inanıyoruz

Hemen Windows Server 2012’yi bu adresten indirin ve siz de Hyper-V’yi deneyin.

Windows Server 2012 hakkında detaylı video ve eğitimlere Windows Server 2012 Lansman sitesinden veya Microsoft Virtual Academy sitesinden erişin.

Windows Server 2012 ve Hyper-V Başarı Hikayelerimizi inceleyin: Koçsistem, Fintek, Finansbank, DorukNet, Turkcell

Windows Server 2012 ile ilgili detaylı bilgilere linkteki dokümandan veya Introducing Windows Server 2012 e-kitabı’ndan öğrenin

Hyper-V’nin alternatif sanallaştırma platformlarıyla detaylı teknik kıyaslamasını içeren dokumanı inceleyin

 

Hepinizi Windows Server 2012 Hyper-V’yi denemeye davet ediyoruz.